A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ferki Shala

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  11
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 54
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Ferki Shala is a popular singer of Ilahi music. Ish solisti kryesor i grupit të famshëm mitrovicas TNT ka kohë që nuk këndon më muzikë rok. Ishte në kulmin e karrierës së tij prej këngëtari të suksesshëm kur vendosi papritmas ta braktiste muzikën përgjithmonë. Kishte bërë nam të madh me këngët e tij të njohura në Kosovë dhe kudo tjetër. Muzika e tij popullore dhe zbavitëse dëgjohej nga mija simpatizatë. Këndonte edhe në disa gjuhë të tjera përveç shqipes. Shetiste tërë botën për t’ju sjellur p...

>> Full biography >>


TNT

(Former member)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Agim Gerguri

Syrja Etemi

Naim Abazi

Xheki

Leka

Riza Selimi

Enver Muluka

Zenel Zekolli

Sabit Bilalli

Shkumbin Kryeziu


Tags: Ferki Shala, Tnt

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018