lyrics.al
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Festivali i 12-të në RTSH
Festivali i 12-të në RTSH
Teatri i Operas dhe Baletit, TIRANE
Attendees: Flutura Çangu & Pandi Siku
TV/Radio: TVSH / Radio Tirana
Festivali i 12-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Dhjetor të vitit 1973 në Tiranë.

Kënga fituese "Gjurmë te arta", muzika Kujtim Laro, teksti Lirim Deda, kenduar nga Vaçe Zela dhe Ema Qazimi.

Cmimi i dyte:
"Poeti partizan", muzika Pjeter Gaci, teksti Ruzhdi Qatipi, kenduar nga Gaqo Cako dhe Zeliha Sina.
"Si agim i kuq", muzika Josif Minga, teksti Nasi Lera, kenduar nga Vaçe Zela dhe Alida Hisku.

Cmimi i trete:
"Partia ime, dielli i vendit tim", muzika Ferdinand Deda, kenduar nga Ramiz Kovaçi dhe Hysen Koçia.
"Sup me sup si malet", muzika Agim Prodani, kenduar nga Qemal Kertusha dhe Ema Qazimi.
"Kur je me rresht me partizane", muzika Fehim Ibrahimi, kenduar nga Suzana Qatipi dhe Thellenza Akcani.


Choose star rating
  Rating:  5 / Votes cast:  5Loading...


Kalendari
21/02/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Tiziano Ferro
Tiziano Ferro
37 vjeç
Adalena Seferi
Adalena Seferi
25 vjeç
Argjent Marku
Argjent Marku
44 vjeç
Gjon Gjevelekaj
Gjon Gjevelekaj
66 vjeç
R.I.P.     Rest In Peace:
Isuf Luzaj
Isuf Luzaj
(1913-2000)

This Week's Poll
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Anytime Anywhere

  Gipsy Lover

  Çfarë Ti Bëj

Vote