A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Festivali i 20-të në RTSH
Festivali i 20-të në RTSH
Teatri i Operas Dhe Baletit, TIRANE
Attendees: Ndriçim Xhepa & Anisa Markajan
TV/Radio: TVSH / Radio Tirana
Festivali i 20-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Dhjetor të vitit 1981 në Tiranë.

Kënga fituese u shpall “Krenari e brezave”, muzika Fehim Ibrahimi, teksti Gjoke Beci, kenduar nga Ema Qazimi dhe Liliana Kondakçi.

Cmimi i dyte:
"Nusja e maleve", muzika Agim Prodani, teksti Arben Duka, kenduar nga Irma Libohova dhe Mefarete Laze.
"Drita e kongreseve", muzika Ferdinand Deda, teksti Kudret Isai, kenduar nga dueti Zeliha Sina - Petrit Lulo dhe dueti Valdete Hoxha - Bashkim Alibali.

Cmimi i trete:
"Me kujton ti ato vite", muzika Avni Mula, teksti Hysni Milloshi, kenduar nga Avni Mula dhe Alida Hisku.
"C lumturi na dha kjo jete", muzika nga Agim Krajka, teksti Arben Duka, kenduar nga Parashqevi Simaku dhe Irma Libohova.
"Agimet tona", muzika Flamur Shehu, teksti Luan Qafezezi, kenduar nga dueti Liliana Kondakçi - Adriana Ceko dhe dueti Lindita Theodhori - Tonin Tershana.


Choose star rating
  Rating:  4.5 / Votes cast:  2Loading...


Kalendari
20/01/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Florent Boshnjaku
Florent Boshnjaku
47 vjeç
Dren (D.O.G)
Dren (D.O.G)
30 vjeç
Isen Selimi
Isen Selimi
28 vjeç

This Week's Poll
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Jashtëzakonisht

  Shumë

Vote