A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Festivali i 25-të në RTSH
Festivali i 25-të në RTSH
Teatri i Operas Dhe Baletit, TIRANE
Attendees: Ema Ndoja
TV/Radio: TVSH / Radio Tirana
Festivali i 25-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Tiranë në fundin e dhjetorit të vitit 1986.

Kënga fituese u shpall “Dy gëzime në një ditë”, muzika David Tukiqi, teksti Gjoke Beci, kenduar nga Nertila Koka.

Cmimi i dyte:
"Emrat flamur", muzika Ferdinand Deda, teksti Gjoke Beci, kenduar nga Irma Libohova.
"Ku vajti valle ai djale", muzika Agim Krajka, teksti Betim Muço, kenduar nga dueti Irma dhe Eranda Libohova.

Cmimi i trete:
"Mengjeset e atdheut", muzika Avni Mula, teksti Hysni Milloshi, kenduar nga Kozma Dushi.
"Mbremja qe mban dashurine time", muzika Ilir Dangellia, teksti Irma Kurti, kenduar nga Ermira Babaliu.
"Nje mengjes", muzika Spartak Tili, teksti Agim Doçi, kenduar nga Parashqevi Simaku.
Cmim inkurajues:
"Mesuesja e fshatit", muzika Osman Mula, teksti Jorgo Papingji, kenduar nga Tonin Tershana
"Ninulle e bardhe", muzika Diana Ziu, teksti Agim Shehu, kenduar nga Liliana Kondakçi.


Choose star rating
  Rating:  5 / Votes cast:  3Loading...


Kalendari
24/01/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Gaqo Çako
Gaqo Çako
82 vjeç
R.I.P.     Rest In Peace:
Nikolla Zoraqi
Nikolla Zoraqi
(1929-1991)

Warning: mysqli_result::free(): Couldn't fetch mysqli_result in /home/lyricsal/public_html/dsolo/desktop-rightnew.php on line 58

This Week's Poll
   22-28 Janar 2017

Kush Ju Pëlqen Më Shumë?

  Dhurata Dora

  2po2

  Majki

  Dafina Zeqiri

  Capital T

  Gent Fatali

Vote