lyrics.al
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Festivali i 8-të në RTSH
Festivali i 8-të në RTSH
Teatri i Operas dhe Baletit, TIRANE
Attendees: Elisabeta Vasili & Kiço Fotiadhi
TV/Radio: TVSH / Radio Tirana
Festivali i 8-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Dhjetor të vitit 1969 në Tiranë.

Kënga fituese u shpall "Dhuratë për ditëlindje", muzika Nikolla Zoraqi, teksti Fatos Arapi, kenduar nga David Tukiqi dhe Rozeta Doraci.

Cmimi i dyte:
"Vite te zjarrta", muzika Pjeter Gaci, kenduar nga Tonin Tershana dhe Ema Qazimi.
"Une dhe shoket e mij", muzika Agim Krajka, kenduar nga Justina Aliaj dhe Liliana Kondakçi.

Cmimi i trete:
"Dritat e jetes", muzika Tahsim Hoshafi, kenduar nga Qemal Kertusha dhe Kleopatra Skarço.
"Ballade partizane", muzika Agim Prodani, kenduar nga Qemal Kertusha dhe Hysen Koçia.
"Me lart frymen revolucionare", muzika Nikolla Zoraqi, kenduar nga Gaqo Cako dhe Engjellushe Daja.


Choose star rating
  Rating:  5 / Votes cast:  2Loading...


Kalendari
23/02/2017

This Week's Poll
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Gipsy Lover

  Çfarë Ti Bëj

  Anytime Anywhere

Vote