A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Festivali i 7-të në RTSH
Festivali i 7-të në RTSH
I.L.A., TIRANE
Attendees: Drita Bardhi & Roland Trebicka
TV/Radio: TVSH / Radio Tirana
Festivali i 7-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Dhjetor të vitit 1968 në Tiranë.

Kënga fituese u shpall “Mësuesit hero”, muzika Limos Dizdari, teksti Dritero Agolli, kenduar nga Vaçe Zela dhe Ramiz Kovaçi.

Cmimi i dyte:
"Komisari i kuq", muzika Tish Daija, kenduar nga Gaqo Cako dhe Qemal Kertusha.
"Motiv i ri", muzika Tish Daija, teksti Llazar Siliqi, kenduar nga Justina Aliaj dhe Nikolin Gjergji.
"Ylli partizan", muzika Agim Krajka, teksti ? , kenduar nga Vaçe Zela dhe Ema Qazimi.
Cmimi i trete:
"Kenge per shokun tim", muzika Tonin Harapi, kenduar nga Vera Dervishi dhe Fiqrete Kapo.
"Nendori", muzika Gaqo Avrazi, kenduar nga Ramiz Kovaçi dhe Muharrem Dino.
"Bisede me pushken" muzika Pjeter Gaci, kenduar nga Kompleksi vokal i Portit te Durresit dhe Kompleksi i Kombinatit Tekstileve Stalin.


Choose star rating
  Rating:  5 / Votes cast:  4Loading...


Kalendari
23/01/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Diellza Kolgeci
Diellza Kolgeci
39 vjeç
Xheroo
Xheroo
31 vjeç

This Week's Poll
   22-28 Janar 2017

Kush Ju Pëlqen Më Shumë?

  Dhurata Dora

  2po2

  Majki

  Dafina Zeqiri

  Capital T

  Gent Fatali

Vote