A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fisniket

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  25
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Fisniket is a popular group/singers of Pop-Rock music. Fisnike ne jeten e perditshme, fisnike ne familje, FISNIKE ne art. Ky eshte grupi i njohur pop-rock, i cili rriti dhe edukoi me muziken e tij per dekada me radhe gjenerata te ndryshme te rinjsh. Te vleresuar nder vite me cmime, grupi kosovar hyri ne historine e muzikes shqip qe ne vitet ’78, duke krijuar hite, jo vetem ne nje zhaner te pa levruar shume deri asokohe, por edhe me tekstet, te cilat per here te pare tek ne vinin krejt ndryshe; me mes...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Agim Gerguri

(Current member)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Jutbina

403

Grupi Tonic

Humus

Elonida

Gjurmet

Grifshat

TNT

Udha E Shkembit

Lindja


Tags: Fisniket, Grupi Fisniket, Agim Gerguri

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018