A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Fisniket & Mihrije Braha - Dy Minuta


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  14

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2009

2009-12-31T00:00:00

See Also

Mihrije Braha

Song from the album:

"Hite Nga Albatrade Plus"

Song from the album:

"Bakllava"

Song from the album:

"Dy Minuta"


Mu afrove e s'të kam hetu,
besa se kam ditë se të du,
veq kur shkove at-her e kuptova,
pse u nguta, medet sa gabova.

Zemrën n'dy copa, ti ma theve,
një e more e kurr nuk ma ktheve,
koha ec, ne jemi ndal,
100 netë, medet asnjë fjalë.

Dy minuta, sot erdhe e shkove,
dy minuta, afër por nuk fole,
as një fjalë ne dy, nuk e ndrruam
as su ndam, as nuk u pajtuam.

Dy minuta sot erdha e shkova,
dy minuta, veq me t'pa qëndrova,
s'pata zemër, në sy të shikoj,
afër teje, vetes s'i besoj.

Nuk e kam se tash jam vetëm,
e ti n'zemër, më pate hy,
por e kam se asnjë tjetër,
nuk ësht ka përngjan në ty.

Mua më pysin ata që na njohin,
habiten, pse bashk nuk na shohin,
nuk jam mësu, unë pa ty me dal,
nuk po du njerzit, mem n'gjit fjalë.

Dy minuta sot erdhe e shkove,
dy minuta, afër po nuk fole,
as një fjalë ne dy, nuk e ndrruam,
as su ndam, as nuk u pajtuam.

Dy minuta, sot erdha e shkova,
dy minuta, veq me t'pa qëndrova,
s'pata zemër, në sy të shikoj,
afër teje, vetes s'i besoj.

Dy minuta, sot erdhe e shkove,
dy minuta, afër po nuk fole,
as një fjalë ne dy, nuk e ndrruam,
as su ndam, as nuk u pajtuam.

Dy minuta, sot erdha e shkova,
dy minuta, veq me t'pa qëndrova,
s'pata zemër, në sy të shikoj,
afër teje, vetes s'i besoj.


Lyrics submited by Eddii
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018