A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Fisniket - Nje Mesazh


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/08/2009

2009-08-07T10:23:46

Song from the album:

"Bakllava"

Song from the album:

"Dy Minuta"It's a long time that we try finding the lyrics to "Nje Mesazh" sung by Fisniket.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Fisniket attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Lamm-G. We wish that's the lyrics you are looking for:

Mes nates dhe heshtjes, diqka me mundon
Dua t'perqafoj, se shum me mungon
Nje mesazh gabimisht,jeten ton ndryshoj
Te doja perjetsisht, e pa ty nuk jetoj

Shpejt po ikinvitet,ti se ndryshove bindjen
qka uitet rritet,pra pse pe ujit dhimbjen
e di qe ke gabim, n'at mesazh qka pata shkru
po ti harroje gabimin,jo gabimisht mem harru mu

Shpirtin tem vishe,se veq tye t'bjen tamon
na e bajna t'njejtin numer,tjeter kujna nuk i bon
po du me dal ka parku,veni i takimev tona
kur t'putha ti u skuqe, e un m'fal ta bona

po qe tash po vujna,s'menojna zgjidhje tjeter
zgjidhja jon e vetme osht,m'ju kthy dashnis t'vjeter
pra hajde mos um le vet, se as un kurr vet nuk t'lo
fjalt qe mi thot zemra,un ti transmetoj me zo

pa ty kurgju so mir,qdo dit nervoz po bona
kur t'sho anderr ty,happy prej gjumit oqna
boll me iluzione,se live po du met pa
me ta kthy buzqeshjen, e met perqaf me dy krahh

Mes nates dhe heshtjes, diqka me mundon
Dua t'perqafoj, se shum me mungon
Nje mesazh gabimisht,jeten ton ndryshoj
Te doja perjetsisht, e pa ty nuk jetoj

Mes nates dhe heshtjes, diqka me mundon
Dua t'perqafoj, se shum me mungon
Nje mesazh gabimisht,jeten ton ndryshoj
Te doja perjetsisht, e pa ty nuk jetoj

Lutjet e mia per ty e pash qe spaten vler
ishe lulja e gabume,qe gabim i mora er
Tash du me marr ni qant,e me ik dika ka s'vrena
kush do qe ty t'pyt per mu,tregoju qe ma nuk kthehna

Ni Mesazh i gabuar,jeten ton pse e ndryshoj.
shum t'luta me ma fal,sa edhe lutja sod pushoj
Mos me kerko askund me,se askund me s'do t'me gjen
kjo zemer ty t'deshti shum,e ti kaq shum pe urren.

Mes nates dhe heshtjes, diqka me mundon
Dua t'perqafoj, se shum me mungon
Nje mesazh gabimisht,jeten ton ndryshoj
Te doja perjetsisht, e pa ty nuk jetoj

Mes nates dhe heshtjes, diqka me mundon
Dua t'perqafoj, se shum me mungon
Nje mesazh gabimisht,jeten ton ndryshoj
Te doja perjetsisht, e pa ty nuk jetoj

Mes nates dhe heshtjes, diqka me mundon
Dua t'perqafoj, se shum me mungon
Nje mesazh gabimisht,jeten ton ndryshoj
Te doja perjetsisht, e pa ty nuk jetojmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018