A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fitnete Tuda

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9
  • Origin:
  • Strugë 
  • Residence:
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Fitnete Tuda is a popular singer and songwriter. Fitnete Tuda është një këngëtare dhe gazetare e mirënjohur shqiptare nga Struga. Fitnete Tuda e kaloi fëmijërinë në Kosovë, ku mbaroi dhe shkollën fillore dhe të mesme. Në moshën 20 vjeçe për arsye objektive së bashku me familjen u kthye në Strugë. Për një kohë të gjatë ka punuar si gazetare dhe njëherit edhe e ka udhëhequr së bashku me të vëllain Televizionin Privat në Strugë "Art Kanal". Gjithashtu për disa vite me radhë ka qenë edhe drejtoresh...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Sherife Sherifi

Arjeta Zhuta

Agnesa Nuredini

Azra

Elita Reçi

Saranda Imeri

Lejla Xhaferi

Violeta Turkeshi

Besa Rika

Drita Musliu


Tags: Fitnete Tuda

Fitnete Tuda in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018