A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fitnete Tuda

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  8
  • Origin:
  • Strugë 
  • Residence:
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Fitnete Tuda is a popular singer and songwriter. Fitnete Tuda është një këngëtare dhe gazetare e mirënjohur shqiptare nga Struga. Fitnete Tuda e kaloi fëmijërinë në Kosovë, ku mbaroi dhe shkollën fillore dhe të mesme. Në moshën 20 vjeçe për arsye objektive së bashku me familjen u kthye në Strugë. Për një kohë të gjatë ka punuar si gazetare dhe njëherit edhe e ka udhëhequr së bashku me të vëllain Televizionin Privat në Strugë "Art Kanal". Gjithashtu për disa vite me radhë ka qenë edhe drejtoresh...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Azra

Besa Rika

Mia Morina

Violeta Turkeshi

Saranda Imeri

Lejla Xhaferi

Agnesa Nuredini

Elita Reçi

Arjeta Zhuta

Sherife Sherifi


Tags: Fitnete Tuda

Fitnete Tuda in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018