A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Flora Gashi

Tags: Flora Gashi

Origin: Suharekë   
Flora Gashi is a popular singer in traditional music. Flora Gashi është një këngëtare shumë profesioniste e muzikës ritmike. Ajo ka përjetuar momente të thella negative në zemrën e saj që kur u nda nga vajza e saj. Muzika e Florës është shumë e preferuar tek gjithë shqiptarët e Kosovës, Shqipërisë dhe Diasporës. Shumë këngë te saj i kushtohen vajzës dhe burrit të saj. Këto arsye më shumë nuk mund të tregohen. Flora ka kënduar edhe nëpër koncerte të ndryshme dhe kënga "Ose mu ose biondinen" është ndë...

>> Full biography >>


  • Find Flora Gashi on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  198

Per Dasmen Tuaj (2017)

Ah Dashni (2014)

Trojet Shqiptare (2014)

Lulia Me Limona (2013)

Sy Jeshili (2012)

Knaquni Ne Dasem (2011)

A T'kujtohem Dashuri (2011)

Un Xheloze Ti Tradhtar (2010)

Zemra Zemres (2009)

Nuk Besoj (2008)


» Add A Song »


Xhane
Inati
Lulija Me Limona
Shoke E Shoqe
Tahir Sinani
Sy Jeshili
Pa Nenen
Afer Zemres
Princi Jem
Rikthimi

Translations (1)

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018