A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Florent Nushi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  8
  • Origin:
  • Gjakovë 
  • Age:
  • 51
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Florent Nushi is a popular singer. Florent Nushi u lind në qytetin e Gjakovës ku kreu dhe shkollën fillore dhe të mesme. Si fëmijë ai shfaqi talent për muzikën dhe mori pjesë në shumë ngjarje kulturore që organizoheshin nga shkolla. Dalja e parë publike e tij ishte në vitin 1984 në festivalin e quajtur “Revyja e muzikë", ku zuri vendin e pare, e keshtu tri vjet me radhe u shperbly me vendin e pare. Pjesmarrja e tije vazhdoi me Zambakun e Prizrenit ku kendoje kenge nga kompozitore ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Dardan Shkreli

Miftar Meta

Ganimete Asllani

Niman Mushkolaj

Riza Selimi

Leka

Agim Gerguri

Shkumbin Kryeziu

Aziz Dervishi

Nimet Leka


Tags: Florent Nushi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018