A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Flori Mumajesi

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  501
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 35
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Flori Mumajesi is a very famous singer, songwriter and producer of Pop music. Flori siç është I njohur për publikun, emri i plotë i të cilit është Florian Mumajesi ka lindur në Tiranë dhe njihet si njëri ndër kompozitorët dhe këngëtarët më të kërkuar shqiptarë. E nisi shumë mirë karrierën e tij si këngëtar duke mos anashkaluar pothuajse asnjë festival të mundshëm në Shqipëri apo Kosovë. Flori Mumajesi njihet si njeri prej kompozitoreve dhe kengetareve me te mire shqiptare. Veprat e tij kane zgjuar interesim te madh tek pu...

>> Full biography >>


Threedots

(Current leader)

Endrit Mumajesi

(His first cousin)

Dreams

(Former member)

Twitter

Account

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Detaj (2011)


» Add A Song »

Ku Isha Une?
Shanghai
Ta Boja Me Drita
Nallane 2
Gjithmone
Lule Lule
Pa Jete
Nallane
Beautiful
Me Zemer


Related Artists:

Ardit Gjebrea

Alban Skenderaj

Bes Kallaku

Seldi Qalliu

Sergio

Ermal Mamaqi

Irkenc Hyka

Devis Xherahu

Klajdi Haruni

Vlashent Sata


Tags: Flori Mumajesi, Flori, Florjan Mumajesi, Florian Mumajesi, Flor Mumajesi

Flori Mumajesi in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018