A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Flori

Me Zemer ➡ Με καρδιά

 Shqip ➡  Greqisht
Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Serenay


Me Zemer

Erdhe papritur sot,
si një rrufe në tokë,
përballë meje qëndron,
s'imagjinoja dot,
të t'mbushen sytë me lot,
të t'përqafoj, më kërkon.

Ku ishe zemër dje,
prapë ndjenja nëse ke,
sa vlen për ty një premtim,
nuk di më çfarë të them,
gjithmonë njësoj të jem,
të fal unë ty çdo gabim.

Se unë ty çdo ditë të dua,
me vetën e vuaj dhe jetoj çdo Moment,
se jetën ma ke ndryshuar,
me zemër në duar unë këtu do të pres.

Ti iken edhe vjen,
një pasagjer në tren,
asnjëherë s'do ndryshoj,
pse duhet të jem unë,
për ty diçka më shumë,
në jetë me kë udhëtoj.

Ku ishe zemër dje,
prapë ndjenja nëse ke,
sa vlen për ty një premtim,
nuk di më çfarë të them,
gjithmonë njësoj të jem,
të fal unë ty çdo gabim.

Se unë ty çdo ditë të dua,
me vetën e vuaj dhe jetoj çdo Moment,
se jetën ma ke ndryshuar,
me zemër në duar unë këtu do të pres.

Se unë ty çdo ditë të dua,
me vetën e vuaj dhe jetoj çdo Moment,
se jetën ma ke ndryshuar,
me zemër në duar unë këtu do të pres.

Se unë ty çdo ditë të dua,
me vetën e vuaj dhe jetoj çdo Moment,
se jetën ma ke ndryshuar,
me zemër në duar unë këtu do të pres.


Με καρδιά

Ήρθες απρόσμενα σήμερα,
σαν αστραπή στη γη,
στέκεσαι απέναντί μου,
δεν μπορούσα να φανταστώ,
ότι τα μάτια σου θα γέμιζαν δάκρυα,
να σ'αγκαλιάσω, μου ζητάς.

Πού ήσουν καρδιά μου χθες,
πάλι αν έχεις συναισθήματα,
πόσο αξίζει για σένα μια υπόσχεση,
δεν ξέρω πια τι να πω,
πάντα ίδιος θα είμαι,
σου συγχωρώ κάθε λάθος.

Γιατί σ'αγαπάω κάθε μέρα,
υποφέρω σιωπηλά και ζω κάθε στιγμή,
γιατί έχεις αλλάξει τη ζωή μου
με την καρδιά στα χέρια θα σε περιμένω εδώ

Εσύ φεύγεις κι έρχεσαι,
ένας επιβάτης στο τρένο,
δε θα αλλάξω ποτέ,
γιατί πρέπει να είμαι εγώ,
για σένα κάτι περισσότερο,
με ποιον ταξιδεύω στη ζωή.

Πού ήσουν καρδιά μου χθες,
πάλι αν έχεις συναισθήματα,
πόσο αξίζει για σένα μια υπόσχεση,
δεν ξέρω πια τι να πω,
πάντα ίδιος θα είμαι,
σου συγχωρώ κάθε λάθος.

Γιατί σ'αγαπάω κάθε μέρα,
υποφέρω σιωπηλά και ζω κάθε στιγμή,
γιατί έχεις αλλάξει τη ζωή μου
με την καρδιά στα χέρια θα σε περιμένω εδώ

Γιατί σ'αγαπάω κάθε μέρα,
υποφέρω σιωπηλά και ζω κάθε στιγμή,
γιατί έχεις αλλάξει τη ζωή μου
με την καρδιά στα χέρια θα σε περιμένω εδώ

Γιατί σ'αγαπάω κάθε μέρα,
υποφέρω σιωπηλά και ζω κάθε στιγμή,
γιατί έχεις αλλάξει τη ζωή μου
με την καρδιά στα χέρια θα σε περιμένω εδώ

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018