A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lyrics
Frederik NdociTags: Frederik Ndoci
Origin: Shkodër    Residence:        Age: 58   Zodiac sign: Ujori  
Frederik Ndoci is a very famous singer and songwriter in easy listening music. Frederik Ndoci u diplomua në 1977, në shkollën e mesme artistike "Prekë Jakova", për instrumentin Oboe. Gjithashtu zotëron edhe instrumenta të tjerë : akkordeon, pianon e kitarën. Studimet e larta i kreu në Akademinë e Arteve të Bukura në Tiranë, për dramaturgji. Qysh në fëmijëri ka marrë pjesë në të gjithë festivalet lokale e kombëtare për fëmijë, si solist, në interpretime të vlerësuara me çmime kombëtare dhe lokale : 1967 - çmimi i tr... >> Full biography >>


Choose star rating
  Rating:  4.9 / Votes cast:  18Albums:

» Add An Album »


» Add A Song » :: Lules ::  
 :: Ah Ky Mall ::  
 :: Zonja Shkoder ::  
 :: Por Si Ti Nuk Ka Nje Tjeter ::  
 :: Ai Qe Ka Nje Dashuri ::  
 :: I Dehur Jam ::  
 :: Kur Dashuria Me Flet ::  
 :: Palma Cubana ::  
 :: Kenge Kurbeti Shkodrane ::  
 :: Shkoder Moj Dil E Prite ::  


Loading...Kalendari
20/01/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Florent Boshnjaku
Florent Boshnjaku
47 vjeç
Dren (D.O.G)
Dren (D.O.G)
30 vjeç
Isen Selimi
Isen Selimi
28 vjeç

This Week's Poll
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Jashtëzakonisht

  Shumë

Vote