A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Frederik Ndoci

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  26
  • Origin:
  • Shkodër 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 60
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Frederik Ndoci is a very famous singer and songwriter of Pop & Easy Listening music. Frederik Ndoci u diplomua në 1977, në shkollën e mesme artistike "Prekë Jakova", për instrumentin Oboe. Gjithashtu zotëron edhe instrumenta të tjerë : akkordeon, pianon e kitarën. Studimet e larta i kreu në Akademinë e Arteve të Bukura në Tiranë, për dramaturgji. Qysh në fëmijëri ka marrë pjesë në të gjithë festivalet lokale e kombëtare për fëmijë, si solist, në interpretime të vlerësuara me çmime kombëtare dhe lokale: 1967 - çmimi i tretë në in...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Rita Ndoci

(His sister)

Juli Ndoci

(His sister)

Eurovision

(Contestant)

Add Official

Social Accounts

Vitet Gri


» Add A Song »

Ah Ky Mall
Lules
Por Si Ti Nuk Ka Nje Tjeter
Një Dashuri Në Jetë
Ai Qe Ka Nje Dashuri
Cielito Lindo
Zonja Shkoder
I Dehur Jam
Miqesi A Dashuri
Caminito

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

Robert Aliaj

Genti Lako

Ermal Meta

Korab Shaqiri

Mentor Xhemali

Olen Cesari

Luan Zhegu

Avni Mula

Eduart Jubani

Djwron Don


Tags: Frederik Ndoci

Frederik Ndoci in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018