A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Frederik Rreshpja

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  11
(1940-2006)  
  • Origin:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Frederik Rreshpja is a popular writer. Frederik Rreshpja lindi në Shkodër më 1940. Disa biografë ditëlindje të tij marrin vitin 1941. Shkollimin fillor dhe të mesëm e kreu në Shkodër. Për shkollimin e tij të mëtejm nuk ka të dhëna të mjaftueshme, por dihet se në vitin 1967 iu botua vepra e parë letrare, përmbledhja me poezi „Rapsodi shqiptare“. Kjo vepër dhe punimet e tij të botuara në gazetat e përditëshme dhe revistat e kohës u pritën mirë nga kritika e avancuar, por u morën edhe si...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Tasim Gjokutaj

Pjetër Budi

Ahmet Kolgjini

Hiqmet Meçaj

Koçi Petriti

Vath Koreshi

Xhevahir Cirongu

Teodor Keko

Vasil Tabaku

Ernest Koliqi


Tags: Frederik Rreshpja

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018