A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Frederik Rreshpja

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  10
(1940-2006)  
  • Origin:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Frederik Rreshpja is a popular writer. Frederik Rreshpja lindi në Shkodër më 1940. Disa biografë ditëlindje të tij marrin vitin 1941. Shkollimin fillor dhe të mesëm e kreu në Shkodër. Për shkollimin e tij të mëtejm nuk ka të dhëna të mjaftueshme, por dihet se në vitin 1967 iu botua vepra e parë letrare, përmbledhja me poezi „Rapsodi shqiptare“. Kjo vepër dhe punimet e tij të botuara në gazetat e përditëshme dhe revistat e kohës u pritën mirë nga kritika e avancuar, por u morën edhe si...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Qerim Haxhiu

Arshi Pipa

Betim Muço

Teodor Keko

Fatmir Terziu

Mihal Gjergji

Hafiz Ali Korça

Filip Shiroka

Ahmet Kolgjini

Hil Mosi


Tags: Frederik Rreshpja

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018