A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

G-Clone - Me Ty  (Feat. Shaban Isenaj)


Not Yet Rated


29/10/2017

2017-10-29T00:00:00

Featuring

Shaban IsenajSorry, this song lyrics is not yet available "Me Ty" sung by G-Clone.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Me Ty".
The music video from G-Clone attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Elona Sadiku - Me Ty

Një milion arsye,
po të kisha unë,
nuk do të doja kurr,
si doja dikur.

S'munde të më thoje fjalë lamtumirë,
se ti ike shpejt,
për një tjetër jetë,
ti nuk je aty se,
nuk je si ti e do.

Dhe unë zgjohem në mëngjes,
sikur jam me ty,
dërgoj lutje lart në qiell,
por nuk vijnë aty.

Dhe sa herë kujtimet gjej,
veten e gënjej,
unë e gënjej,
por ty s'të kthej.

Ai shtrat pa ty gjithmon,
do mbetet bosh,
se nuk shtrihem dot,
dhe po fle në tokë.

Në mermer të ftohtë,
unë kokën e mbështes,
e gjej qetësi,
se vij tek ti.

Dhe unë zgjohem në mëngjes,
sikur jam me ty,
dërgoj lutje lart në qiell,
por nuk vijnë aty.

Dhe sa herë kujtimet gjej,
veten e gënjej,
unë e gënjej,
por ty s'të kthej.

Dhe unë zgjohem në mëngjes,
sikur jam me ty,
dërgoj lutje lart në qiell,
por nuk vijnë aty.

Dhe sa herë kujtimet gjej,
veten e gënjej,
unë e gënjej.

Dhe unë zgjohem në mëngjes,
sikur jam me ty,
dërgoj lutje lart në qiell,
por nuk vijnë aty.

Dhe sa herë kujtimet gjej,
veten e gënjej,
unë e gënjej,
por ty s'të kthej.

Një milion arsye,
po të kisha unë.

Bloody - Me Ty

E thirri ntelefon,
Kur dita mbar nuk shkon
Ktu ndjenja qe kom mrena
wetem ti po mi kupton
E nese nuk e qel
Na po shkrujn ne whatsapp
Veq ty un tkom ne mene
dije Edhe kur jom on tap
Se ma kupton krejt botes
Skam nevoj me tu shpreh
Me ty e shijoj jeten
Se gjithqka qe du un ke ...
E tjert veq po folin
Edi qe kan inati ,
Kush nuk o si ne,
se ju ka dal afati
Afati afati e di qe ka kalu
Inati inati keq e ka mbulu
Se vet une jom princ
Dhe ajo o princesh
Ju jeni posht zero nkrahasim
Bash kunder nesh Hahha
...
E nese ti nuk don
Apet ty nuk ta prishi ..
Na skem limite
nuk e dim qa o finishi ...
Bota osht e vogel
kunder dashnis qe na dy kena
Bashk e prekim qjellin
si shqiponja me dy krena
Ikena ikena qatu qe ju si kini
I blena i blena edhe ju kur sun i bleni
Se pasunija svlen
Kur se ki ati qe don
Une i kom kejt po
per mu ajo mjafton...
Afati afati e di qe ka kalu
Inat inati shum keq e ka molu
Une edi qe jom princ edhe ajo o princesh ju jeni posht zero bash kunder nesh HAHAHA

Niil-B - Me Ty

Me fol spo du jom nervozu po dal
Tu dal mendoj mu kthy me t'thon em fal
Mendoj me kry po nuk po muna pa ty
Gjithqka qe m'rrethon em lidh me ty

Po ta kthej shpinden tu mendu per ty
Goja t'shan po zemra fol mir per ty
Mendoj me kry po nuk po muna pa ty
Po m'shtin mu kthy loti qe e ki n'sy

(Pom shtin mu kthy loti qe e ki n'sy)

Ref. x2:
Me ty .... me ty
Edhe kur t'kom shty fjalen ti sma ke kthy
Mendoj me kry po nuk po muna pa ty
Po m'shtin mu kthy loti qe e ki n'sy

Me ty .. me ty
Edhe kur t'kom shty fjalen ti sma ke kthy
Edhe kur kom ardh von ti aty je kon
Naten von fjalt e mira me mi thon

E di qe ki dashni per mu edhe mos e nal
Ndjenjat qe i ki per mu tjetrit mos ja fal
E di qe kom gabu sa her anash t'kom lon
Nashta so von perqafimin me ta dhon

(Nashta so von perqafimin me ta dhon)

Ref. x2:
Me ty .... me ty
Edhe kur t'kom shty fjalen ti sma ke kthy
Mendoj me kry po nuk po muna pa ty
Po m'shtin mu kthy loti qe e ki n'sylyrics.al © 2007 - 2018