A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  30
  • Origin:
  • Tirane 
BIOGRAFIA: G-UP is a popular singer of Hip-Hop music. Emri i tij i vertet eshte Mirgen Shuke. Ai njihet ndryshe si MC dhe muzika qe ai ben eshte e llojit Underground. Kenget e tij me te njohura jane "Marley", "Paqe Jeshile (Himni i rruges)", "Po te kisha lek". G Up ka plot bashkpunime te njohura me shume MC dhe Rappera qe jane Noizy, Stresi, Akrepi, Doza etj. Më datë 31 Tetor 2011, E.N.E. publikojnë videoklipin "Pusherman", në bashkëpunim me Akrepi, G-UP, M.I.D & Next. Me këtë këngë, E.N.E. marri...

>> Full biography >>


Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Blazer

Vagabondi

Acrostic

Lani (Street Thugs)

Mr Elvis

AK

Rameka

Eagleye (Kiameti)

Leuname

Mali G


Tags: G-Up, Gup, G Up, Gezim Ejupi, G_up

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018