A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gaffi
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Maqedoni 
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1
Music genres: Hip-Hop

Gaffi is a popular singer. Gafurr Demiri (b2G) Momentalisht jeton ne Oher (Macedonia), pra në vendlindjen e babait, gjyshit, stërgjyshit e tij. Ka jetuar dhe është rritur si çdo fëmijë tjetër shqiptar i asaj ane. JeTon me Familjen e tij, te cileT jane Gjeja me e shtrenjT ne Bote per Te. ka Thene Gafurri. Gafurri i njohur si b2G karierën e tij e filloi si 10 vjeqar,(Talentin e Tij ai ka zbuluar ne KORIN E SHKOLLES FILLORE). Ai shkollën fillore e ka filluar në Oher. Emri b2G është i përbër nga tre shkronja b2G (back To GanGGsTa)(Kthehu BandiT). Në vitin 2010 e bëri këngën e 1 këndoi per VendeT shqiptare Jo te Qliruara, b2G nuk i ka kenget me tema te posaqme ... kendon ne te gjitha temat ... këngët ai i inqizon në studion e Dj Diaspores. b2G repin e solli në Oher prej kur qe veshja e tij i pengonte shumë njerëzve dhe i thonin me plot kuptimin e fjalës ky qenka "DROGIRASH". Gafurri pra i njohur si b2G ne fe esht MUSLIMAN, merret me aktivitete sportive dhe nganjëherë kohën e lirë e kalon në fitnes, ndërsa prej sporteve ai preferon më shumë BasketBollin.

Më datë 21 Prill 2016, B2g A.K.A Gaffi publikon videoklipin "Represent My City".

Më datë 19 Korrik 2017, Gaffi publikon videoklipin "Chillin'".

Më datë 30 Dhjetor 2017, Gaffi publikon videoklipin "WTF".

Më datë 12 Shkurt 2018, Gaffi publikon videoklipin "Vazhdoj".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Facebook

Profile

Add New

Official Profiles
lyrics.al © 2007 - 2018