A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ganimete Abazi (Ganja)

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  82
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Age:
  • 40
  • Zodiac sign:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Ganimete Abazi (Ganja) is a very famous singer of Pop music. Ganja u bë e njohur në festivalin “Qendra e Pionereve”,"Sh.K.A Kosova" e në festivalin “Akordet e Kosovës”. Këngët e saj më të njohura janë “Tri Pika” dhe “Xhamadani” në duet me grupin Ilirët. Për disa vite Ganja u tërhoq nga muzika, por është kthyer me fuqishëm se kurre në vitin 2012 me disa këngë të reja.Afër 25 vite karrierë, bashkëpunimet i ka bërë grupe të njohura me këngëtarë të mirëfilltë siç është Grupi Elita 5, me Iliret ka pasur bashkëp...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Twitter

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

U Knaqëm Tu Knaq (2016)

U Knaqem Tu Knaq (2005)

Pranvera Behet Vjeshte (2004)

S'mendoj Per Ty (2003)

Mirupafshim (2001)

Nuk Dorzohet (1997)

Tri Pika (1996)

Iliret & Ganja 1 (1994)

Kthehu (1993)


» Add A Song »

Mos U Pafshim
U Knaqem Tu U Knaq
100 Zemra
Hija E Askujt
Hapi I Pare
Forca E Fatit
Kuq E Zi
Yll Fare
Dyshoj
U Mashtrove


Related Artists:

Adelina Ismaili

Alberie Hadergjonaj

Ryva Kajtazi

Edona Llalloshi

Arta Bajrami

Leonora Jakupi

Anjeza Branka

Elsa Lila

Ledina Çelo

Soni Malaj


Tags: Ganimete Abazi (Ganja), Ganimete Abazi, Ganja

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018