A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ganimete Abazi (Ganja)

Tags: Ganimete Abazi (Ganja), Ganimete Abazi, Ganja

Origin: Prishtinë      Age: 40   Zodiac sign: Bricjapi  
Ganimete Abazi (Ganja) is a very famous singer in pop music. Ganja u bë e njohur në festivalin “Qendra e Pionereve”,"Sh.K.A Kosova" e në festivalin “Akordet e Kosovës”. Këngët e saj më të njohura janë “Tri Pika” dhe “Xhamadani” në duet me grupin Ilirët. Për disa vite Ganja u tërhoq nga muzika, por është kthyer me fuqishëm se kurre në vitin 2012 me disa këngë të reja.Afër 25 vite karrierë, bashkëpunimet i ka bërë grupe të njohura me këngëtarë të mirëfilltë siç është Grupi Elita 5, me Iliret ka pasur bashkëp...

>> Full biography >>


  • Find Ganimete Abazi (Ganja) on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  67

U Knaqëm Tu Knaq (2016)

U Knaqem Tu Knaq (2005)

Pranvera Behet Vjeshte (2004)

S'mendoj Per Ty (2003)

Mirupafshim (2001)

Balluke Balluke (1997)

Tri Pika (1996)

Iliret & Ganja 1 (1994)

Kthehu (1993)


» Add A Song »


Forca E Fatit
Hija E Askujt
Shko
Hapi I Pare
U Knaqem Tu U Knaq
Kuq E Zi
100 Zemra
Yll Fare
U Mashtrove
Fluturoj

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018