A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ganimete Jashanica

Tags: Ganimete Jashanica, Ganimete Mehmeti

Origin: Prishtinë      Age: 51   Zodiac sign: Shigjetari  
Ganimete Jashanica is a popular singer of Modern Traditional, Folk Traditional, Traditional Wedding music. Ganimete Mehmeti-Jashanica është një yll i muzikës sonë kombëtare, që pëlqehet përherë e më shumë nga adhuruesit e muzikës së pastër shqipe. Ka të mbaruar shkollën e mesme ekonomike në Prishtinë dhe shkollimin e lartë "Drejtimi i Sigurimeve". Karrierën e filloi në shkollën e mesme dhe në vitin 1983 u antarësua në "SHKA Ramiz Sadiku" të Universitetit të Prishtinës. Në radio Prishtinën e atëhershme ka të inçizuara 5 këngë, të cilat janë: "Tue dalun...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  51

Po E Ndjej (2009)

Dy Zemra

Potpuri Këngësh


» Add A Song »


Nënës (kushtuar Nënës)
Vetëm Ke Mbetë Nëna Ime

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018