A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gaqo Çako

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  25
  • Origin:
  •  
  • Age:
  • 83
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Gaqo Çako is a very famous singer of Easy Listening & Classical music. Tenori legjendar, Gaqo Çako, artist i popullit, i rreshtuar ne emrat e medhenj te Panteonit te muzikes shqiptare si Ramiz Kovaci, Mentor Xhemali etj eshte nje nga yjet e skenes operistike shqiptare e ate europiane. Pervoja dhe karriera e tij mjaft e pasur ne operat "Peshkataret e Perlave", "Traviata", "Bohema", "Rigoleto", "Norma", etj si dhe operat shqiptare e bejne ate me nje karriere te shkelqyer. Mjaft i njohur edhe ne skenat italiane ku ai k...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Pirro Çako

(His son)

Luiza Çako

(His wife)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Mentor Xhemali

Dr. Flori

Luan Zhegu

Eduart Jubani

Kastriot Tusha

Olen Cesari

Sergio

Sabiani

Young Zerka

Genti Lako


Tags: Gaqo Çako, Gaqo Cako, Gaqo Qako

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018