A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gaqo Çako

Tags: Gaqo Çako, Gaqo Cako, Gaqo Qako

  Age: 82   Zodiac sign: Ujori  
Gaqo Çako is a very famous singer of Easy Listening, Opera music. Tenori legjendar, Gaqo Çako, artist i popullit, i rreshtuar ne emrat e medhenj te Panteonit te muzikes shqiptare si Ramiz Kovaci, Mentor Xhemali etj eshte nje nga yjet e skenes operistike shqiptare e ate europiane. Pervoja dhe karriera e tij mjaft e pasur ne operat "Peshkataret e Perlave", "Traviata", "Bohema", "Rigoleto", "Norma", etj si dhe operat shqiptare e bejne ate me nje karriere te shkelqyer. Mjaft i njohur edhe ne skenat italiane ku ai k...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  24

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018