Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gazmend Rama (Gazi)

Tags: Gazmend Rama (Gazi), Gazmend Rama, Gazi

Origin: Treboviq (Peje)      Age: 40  
Gazmend Rama (Gazi) is a very famous singer in traditional music. Gazmend Rama është nga qyteti i bukur i Pejës, por duke jetuar në Zvicer ai shihet më tepër i angazhuar andej, por nuk e harron të vizitojë dhe të jetë i ftuar në shumë koncerte edhe në origjinën e tij. Është gjithashtu një nga këngëtarët me një agjendë shumë të ngjeshur sidomos kur i referohet dasmave shqiptare ku shumë të rinj që martohen dhe duan ta kenë atë në dasëm e tyre. Ka një zë fantastik dhe të pakrahasueshëm e ku është ai muzika nis...

>> Full biography >>


  • Find Gazmend Rama (Gazi) on social networks:
Choose star rating

Rating:  3.9 / Votes cast:  77

Kiss Kiss (2017)

Ti Per Veti Une Per Veti (2016)

.png" content="4.5" width="160" height="31">

Jetim Me Babe E Nane (2015)

.png" content="5" width="160" height="31">

E Imja Jo (2014)

.png" content="4.1" width="160" height="31">

Mashallah Mashallah (2013)

.png" content="4.9" width="160" height="31">

Tallava Me Refleks (2012)

.png" content="3.7" width="160" height="31">

Dridhu Dridhu (2011)

.png" content="5" width="160" height="31">

Facebook (2011)

.png" content="5" width="160" height="31">

Pare, Pare (2010)

.png" content="5" width="160" height="31">

Xhentëllmeni

.png" content="1" width="160" height="31">


» Add A Song »


Deri Ketu Paska Qen
Babi Im
Bye Bye Baby
Imer Popovci
E Imja Jo
Edi Gjentelmen
Ani Qysh Po Thu Oj Kosove

Add an e-Card

Disqus Comments
lyrics.al © 2007 - 2017