A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gazmend Rama (Gazi)
  • Origin:
  • Treboviq (Peje) 
  • Age:
  • 41
Choose star rating

Rating:  3.9 / Votes cast:  88

Gazmend Rama (Gazi) is a very famous singer. Gazmend Rama është nga qyteti i bukur i Pejës, por duke jetuar në Zvicer ai shihet më tepër i angazhuar andej, por nuk e harron të vizitojë dhe të jetë i ftuar në shumë koncerte edhe në origjinën e tij. Është gjithashtu një nga këngëtarët me një agjendë shumë të ngjeshur sidomos kur i referohet dasmave shqiptare ku shumë të rinj që martohen dhe duan ta kenë atë në dasëm e tyre. Ka një zë fantastik dhe të pakrahasueshëm e ku është ai muzika nis dhe nuk ndalet pasi zëri i tij është i fuqishëm dhe prania e tij është kudo ku ka festa dhe shqiptarë. Gazi eshte i martuar dhe ka 2 femije.

Në vitin 2010, Buqja & Gazi & Linda publikojnë albumin "Pare, Pare".

Në vitin 2011, Gazmend Rama (Gazi), Amarda & Artushi publikojnë albumin "Facebook".

Në vitin 2011, Gazmend Rama (Gazi) publikon albumin "Dridhu Dridhu".

Në vitin 2012, Gazmend Rama (Gazi) publikon albumin "Tallava Me Refleks".

Më datë 21 Prill 2013, Gazi & Vellezrit Gashi publikojnë videoklipin "Imer Popovci".

Në vitin 2013, Gazmend Rama (Gazi) publikon albumin "Mashallah Mashallah".

Në vitin 2014, Gazmend Rama (Gazi) publikon albumin "E Imja Jo".

Më datë 23 Janar 2015, Gazmend Rama (Gazi) publikon videoklipin "Ani Qysh Po Thu Oj Kosove".

Në vitin 2015, Gazmend Rama (Gazi) publikon albumin "Jetim Me Babe E Nane".

Më datë 14 Qershor 2016, Sedat Rama publikojnë videoklipin "Drr Tak", në bashkëpunim me Gazi & Buqja.

Në vitin 2016, Gazmend Rama (Gazi) publikon albumin "Ti Per Veti Une Per Veti".

Më datë 7 Maj 2017, Stiven & Juvi publikojnë videoklipin "Je Si Blic", në bashkëpunim me Gazi.

Më datë 20 Korrik 2017, Gazi publikon videoklipin "Babi Im", në bashkëpunim me Lori Rama.

Më datë 5 Shtator 2017, Gazmend Rama (Gazi) publikon videoklipin "Edi Gjentelmen".

Në vitin 2017, Gazmend Rama (Gazi) publikon albumin "Kiss Kiss".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Facebook

Profile

Add New

Official Profiles

More news about Gazmend Rama (Gazi) »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018