A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Genc Ajeti

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  25
  • Origin:
  • Gjilan 
  • Residence:
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Genc Ajeti is a singer of Kids music. Përveç shkollës së muzikës dhe këngës, Genci nuk mund t’i lë pas edhe mësimet. Qysh kur ishte i vogël Genc Ajeti u inkuadrua në muzikë. Fillimisht në muzikën për fëmijë ku edhe ishte pjesë e disa festivaleve qysh në moshën gjashtë vjeçare. Është e njohur sidomos kënga e Gencit “BABI IM” që ishte shumë e pëlqyer nga publiku. Pasi ka filluar karrierën që në moshën gjashtë vjeçare, ku ishte edhe anëtar i korit të fëmijëve në Shkollën e Muzikës në Gj...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Venis Agaj

Uran Ismaili

Lorent Mataj

Dren Selmani

Molos Mucolli

Visar Kasa

Ylli Gexha

Arion Gashi

Ardit Gerbeshi

Malsor Abazi


Tags: Genc Ajeti

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018