A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Genc Prelvukaj (Gentz)

Tags: Genc Prelvukaj (Gentz), Genc Prelvukaj, Genc Prevlukaj, Gentz, Etno Engjujt, Etnon

Origin: Prishtinë    Residence:        Age: 36   Zodiac sign: Gaforrja  
Genc Prelvukaj (Gentz) is a very famous singer and songwriter of Hip-Hop music. Genc Prelvukaj me origjine shqiptare nga Mali i Zi, mbaroi shkollen fillore dhe te mesme ne Prishtine. Ka mbaruar studimet ne Fakultetin Filologjik ne degen e gjuhes shqipe dhe po ashtu ai ka mbaruar edhe studimet ne Kolegjin unverstar Fama, ne degen Shkenca Politike dhe ka vijuar trajnime per specializime te metejshme. Përveç angazhimit të tij të sotëm si këshilltar politik, në mënyre aktive ka qenë pjesë e industrisë së muzikës duke specifikuar...

>> Full biography >>


  • Find Genc Prelvukaj (Gentz) on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  110

» Add A Song »


Vetem Ti Je
A T'merr Malli
Hello
365 Pa Ty
Jena Nda
Dossier K.
Ata Kane Nevoje
Per Pike T'qejfit
Golden Eagle 2
Golden Eagle

Translations (1)


Genc Prelvukaj (Gentz) in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018