A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Genc Prelvukaj (Gentz)

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  126
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 37
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Genc Prelvukaj (Gentz) is a very famous singer, songwriter and producer of Hip-Hop music. Genc Prelvukaj me origjine shqiptare nga Mali i Zi, mbaroi shkollen fillore dhe te mesme ne Prishtine. Ka mbaruar studimet ne Fakultetin Filologjik ne degen e gjuhes shqipe dhe po ashtu ai ka mbaruar edhe studimet ne Kolegjin unverstar Fama, ne degen Shkenca Politike dhe ka vijuar trajnime per specializime te metejshme. Përveç angazhimit të tij të sotëm si këshilltar politik, në mënyre aktive ka qenë pjesë e industrisë së muzikës duke specifikuar...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Etnon

(Current member)

Black Fish Entertainment

(Current leader)

Instagram

Account

Twitter

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Dashnia Jeme
Anderr
A T'merr Malli
365 Pa Ty
Jena Nda
Dimer
Vetem Ti Je
Hello
Golden Eagle
Golden Eagle 2

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (1)


Related Artists:

BimBimma

Lyrical Son

Skivi

Mc Kresha

Getoar Selimi

2po2

Action Bronson

D.U.D.A.

Unikkatil

Dr. Flori


Tags: Genc Prelvukaj, Genc Prelvukaj, Genc Prevlukaj, Gentz, Etno Engjujt, Etnon

Genc Prelvukaj (Gentz) in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018