A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gent Bushpepa

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  41
  • Origin:
  • Rrëshen 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Gent Bushpepa is a popular singer of Rock & Pop-Rock music. Nisi te kendonte qe ne moshen 6-vjecare. U njoh me rock-un ne moshen 10 vjecare nga nje kasete e THE DOORS qe e motra i kishte dhuruar per ditelindje dhe qe ne ate kohe nuk iu nda me kesaj rryme. Aktualisht jeton ne Tirane, ku punon si kengetar ne TOP CHANNEL ne emisionin TOP SHOW. Studion per Stomatologji. Në Maj 2007, Gent Bushpepa merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Maska E Madheshtise". Në Maj 2008, Gent Bushpepa & Gledi marrin pjesë në...

>> Full biography >>


Eurovision

(Contestant)

Facebook

Fanpage

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Vin Veli

Vani

Eleminimi

Agustin Pellumbaj

Erjon Korini

Flamur Cana

Rudi

Ardian Qokaj

Klejvis Saliaj

Gerald Zyfi


Tags: Gent Bushpepa, Gent, Gentian, Genti, Eugen, Eugent, Bushpepaj

Gent Bushpepa in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018