A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gent Bushpepa
  • Origin:
  • Rrëshen 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 33
  • Birthday:
  • 2 July 1984
  • Zodiac sign:
  • ♋ Gaforrja
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  40
Music genres: Rock Pop-Rock

Gent Bushpepa is a popular singer. Nisi te kendonte qe ne moshen 6-vjecare. U njoh me rock-un ne moshen 10 vjecare nga nje kasete e THE DOORS qe e motra i kishte dhuruar per ditelindje dhe qe ne ate kohe nuk iu nda me kesaj rryme. Aktualisht jeton ne Tirane, ku punon si kengetar ne TOP CHANNEL ne emisionin TOP SHOW. Studion per Stomatologji.

Në Maj 2007, Gent Bushpepa merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Maska E Madheshtise".

Në Maj 2008, Gent Bushpepa & Gledi marrin pjesë në Top Fest 5 me këngën "Enderr Reale", ku Genti fiton çmimin "Best Male".

Në Dhjetor 2008, Rovena Dilo & Gent Bushpepa marrin pjesë në Festivali i 47-të në RTSH me këngën "S'Jam Balade".

Në Maj 2009, Gent Bushpepa merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Stine Dreqi" , ku fiton çmimin "Vodafone Club Award".

Në Qershor 2011, Gent Bushpepa merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 me këngën "Stine Dreqi".

Në Qershor 2011, Gent Bushpepa merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Rebel Pa Hije", ku fiton çmimin "Best Male".

Më datë 23 Qershor 2011, Gent Bushpepa publikon videoklipin "Stine Dreqi". Muzika e këngës u punua nga Elton Deda, teksti u shkrua nga Orges Toce. Me këtë këngë, Gent Bushpepa u paraqit në këto festivale: Netët e Klipit Shqiptar 10 (2011), Top Fest 6 (2009).

Në Maj 2012, Gent Bushpepa merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Udhetari".

Në Qershor 2012, Andos merr pjesë në VFM 2012 me këngën "Adrenalina", në bashkëpunim me Eugent Bushpepa.

Në Maj 2013, Gent Bushpepa merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Viktime".

Në Maj 2015, Gent Bushpepa merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Prane Finishit", ku fiton "Cmimi Honorifik".

Në Dhjetor 2017, Eugent Bushpepa merr pjesë në Festivali i 56-të në RTSH me këngën "Mall". Ai fiton çmimin e parë dhe të drejtën për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision 2018. Suksese!

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Eurovision

(Contestant)

Facebook

Fanpage

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add New

Official Profiles


More news about Gent Bushpepa »
lyrics.al © 2007 - 2018