A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gent Demaliaj

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3
(1975-2015)  
  • Origin:
  • Lezhë 
BIOGRAFIA: Gent Demaliaj is a popular songwriter. Vokalisti i grupit të famshëm të viteve 90-të, "Djemtë e Detit", prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë dhe dhe nuk arriti të fitonte betejen me vdekjen. Demaliaj në vitin 1989 krijoi ne qyetin e tij të lindjes, Lezhë, bashkë me shokët e tij grupin e rrokut qe do te futej ne historine e muzikes shqiptare. Grupi ka qenë pjesemarres ne shume festivale brenda dhe jashtë vendit. “Baladë për Jakup Ferrin”, “Ëndrrat që për ty i thura”, “Jo tan...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Edea Demaliaj

(His daughter)

Djemte E Detit

(Former member)

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Sokol Marsi

Albatros Rexhaj

Besim Bunjaku

Valter Beqo

Leonard Canhasi

Ylber Asllanaj

Rifat Maxhuni

Aleksander Vezuli

Dastid Latifi

Alqi Kareco


Tags: Gent Demaliaj, Djemte E Detit, Gent Demalijaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018