Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Genta Ismajli

Tags: Genta Ismajli, Genta, Gentiana Ismajli, Gentjana Ismajli, Genta Ismaili

Origin: Gjilan    Residence:        Age: 33   Zodiac sign: Dashi  
Genta Ismajli is a very famous singer and songwriter in pop music. Gentiana "Genta" Ismajli është një këngëtare shqiptare nga Kosova. Pak muaj pas lindjes se saj, u zhvendos me familjen në Çikago në Shtetet e Bashkuara. Në moshën 19 vjeçare, u kthye në Kosovë për të kënduar kengen me titull "Dridhem". Këngë u bë një hit i menjëhershëm dhe hapi para Gentes karrierën e muzikës. U zhvendos në Kosovë dhe mori pjesë në disa konkurse muzikë, si në Shqipëri dhe Kosovë. Vendosi të kthehej në Kosovë për disa arsye të ndr...

>> Full biography >>


  • Find Genta Ismajli on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  2380

Guximi (2011)

.png" content="5" width="160" height="31">

Planet Me (2010)

.png" content="4.6" width="160" height="31">

Zero Zero (2008)

.png" content="4.6" width="160" height="31">

Possesiv (2006)

.png" content="4.5" width="160" height="31">

Më E Fortë Jam Unë (2005)

.png" content="4.8" width="160" height="31">

Mos Me Shiko (2004)

.png" content="4.9" width="160" height="31">


» Add A Song »


Dy Dashni
Squat Baby
Krejt E Din
Guximi
Anuloje
Luj Me Mu
Sa Ilaqe
Pse Te Dua Ty
Kthehu
Nje Panter I Zi (Nuk Ndalem)

Translations (24)


Genta Ismajli in e-Cards:

Add an e-Card

Disqus Comments
lyrics.al © 2007 - 2017