A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Genta Ismajli - Dy Dashni


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  229

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/08/2017

2017-08-07T10:01:04

Music:

Alfred Sula

Lyrics:

Endrit Mumajesi

Video Production:

MAX Production

Participating in

Zhurma Show 2017
REF.:
Ti më mungoon, ti më mungon
Era dashni e ke veq ti.
Edhe njëher, vetem njeher
eja me mu veq boj qa t'them.

Kujdes qa po kthen
për ty m'kan lon mend e ndjen,
kape, kape mesin tem
Kujdes qa po kthen

(X2)
Rreth teje sillem,
un sillem, un sillem,
i kom dy dashni sot ty edhe pijen
Rram pam pam, e kill'em e kill'em
thon per ty ma t'miren
ma t'miren e ka dijen.

REF. 2x:
Ti më mungoon, ti më mungon
Era dashni e ke veq ti.
Edhe njëher, vetem njeher
eja me mu veq boj qa t'them.

Vera e nxeht, e nxeht, e nxeht,
edhe ma nxeht kur ti po m'prek,
kur bohet nxeht trupi vet flet.
U bo shum nxeht, uuh shum nxeht

(X2)
Rreth teje sillem,
un sillem, un sillem,
i kom dy dashni sot ty edhe pijen
Rram pam pam, e kill'em e kill'em
thon per ty ma t'miren
ma t'miren e ka dijen.

REF. 2x:
Ti më mungoon, ti më mungon
Era dashni e ke veq ti.
Edhe njëher, vetem njeher
eja me mu veq boj qa t'them.


Lyrics submited by Mariae-Cards (2)

2018-06-29 13:15:19
Ti më mungon,ti më mungon
Era dashni e ke veq ti
Edhe njëher,vetem njeher
eja me mu veq bo qa t'them
2018-05-11 20:20:29
Kujdes qa po kthen
për ty m'kan lon mend e ndjen,
kape, kape mesin tem
Kujdes qa po kthen

Add an e-Card

Fullscreenmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018