A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gerta Heta

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  18
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Gerta Heta is a popular singer of Pop & Dance music. Gerten e kemi njohur nga zeri qe ne fillim te vitit 1998, vit i cili perkon edhe me fillimet e Top Albania Radios. Me ekzaktesisht Gerta eshte zeri i pare i kesaj radio, tashme me e degjuara ne trojet Shqiptare. Drejtoi per tre vjet emisionin “Nje kenge per ty”, krahas edhe klasifikimeve te ndryshme dhe me pas zgjodhi SHBA per nje kurs regjie televizive. Nuk kalon shume dhe Gerta gjendet perseri prane mikrofonit te radios, kesaj rradhe te nje ra...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Dorina Tiko

Gerta Mahmutaj

Julka

Morena Taraku

Savjana Vjerdha

Aurora Ndoj

Saelma

Morena Reka

Ilva Latifi

Enkelejda Qesku


Tags: Gerta Heta, Gerta Heta, Gerta

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018