A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Getoar Selimi

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  1320
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 35
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Getoar Selimi is a very famous singer and songwriter of Hip-Hop music. Getoar Selimi, i njohur edhe si GHETTO GEASY, Geti është një rap këngëtar shqiptar nga Kosova. Getoari filloi te merrej me muzikë qysh heret ne vitin 1994 ku filloi ti inxhizonte kenget i tij te para. Ku e beri nje kenge me Anita Vukpalaj te quajtur "Rap Adhuroj". Ne vitin 1996 Getoari bashkëpunoi me Jeton Topushen dhe Besa Gashin me ç'rast grupi mori emrin e tre tingujve "Tingulli 3". Mirëpo pas një kohe tejet të shkurtër, pas dy këngëve të real...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Babastars

(Current leader)

Tingulli 3nt

(Current member)

Libri

(His brother)

Twitter

Account

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

BimBimma

Skivi

Lyrical Son

Ledri Vula

Mc Kresha

Genc Prelvukaj (Gentz)

2po2

Gold AG

D.U.D.A.

Action Bronson


Tags: Getoar Selimi, Ghetto Geasy, Tingulli 3nt, Geti, Babastars

Getoar Selimi in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018