A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Getoar Selimi

Tags: Getoar Selimi, Ghetto Geasy, Tingulli 3nt, Geti, Babastars

Origin: Prishtinë    Residence:        Age: 35   Zodiac sign: Gaforrja  
Getoar Selimi is a very famous singer and songwriter in hip-hop music. Getoar Selimi, i njohur edhe si GHETTO GEASY, Geti është një rap këngëtar shqiptar nga Kosova. Getoari filloi te merrej me muzikë qysh heret ne vitin 1994 ku filloi ti inxhizonte kenget i tij te para. Ku e beri nje kenge me Anita Vukpalaj te quajtur "Rap Adhuroj". Ne vitin 1996 Getoari bashkëpunoi me Jeton Topushen dhe Besa Gashin me ç'rast grupi mori emrin e tre tingujve "Tingulli 3". Mirëpo pas një kohe tejet të shkurtër, pas dy këngëve të real...

>> Full biography >>


  • Find Getoar Selimi on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  1282

Getoar Selimi in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018