A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Gezim Cela & Mimoza Dhamo - Mes Dashurive


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1988

1988-12-01T00:00:00

See Also

Mimoza Dhamo

Music:

Vladimir Kotani

Lyrics:

Arben Duka

Participating in

Festivali i 27-të në RTSH


Mbaj në dorë fotografinë
I menduar rri
Të shikoj e s'më vjen gjumë
Unë bisedoj me ty

Me ngadalë të puth pa reshtur
Të dua të them!
Por ti më vështron e heshtur
Përgjigje s'më kthen

Por fotografia,jo nuk flet o djalë
Se vjen vetë dashuria
Si deti me valë

Dhe mos e ndal ti sot gëzimin
Le të bëhet det.
Se ky qiell lumturie
Veç ne na përket

Si dy zogj që fluturojnë
Në mes dashurive
Njëri tjetrin e kërkojnë
Si yje që vezullojnë
Në mes kaltërsive
Pranë e pranë sot qëndrojnë

(2 herë)
Si ylber shpalos atdheun
Mijëra rrugë që na bashkojnë
Të gjitha stinët ne na nderojnë

(2 herë)
Koha jonë e rrallë
Çel për ne ngahera
Në një vit 4 pranvera

(Përsëritet nga fillimi)

Porsi lulet ne dhe ëndrrat
Çelim,lulëzojmë
Dhe jetën tonë e zbukurojmë


Lyrics submited by  Sonila   iviboy2001







Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018