A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gezim Kaso

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10
  • Origin:
  • Vlorë 
BIOGRAFIA: Gezim Kaso is a popular singer of Southern Albania Traditional music. Më datë 12 Mars 2009, Gezim Kaso publikon videoklipin "Aty Ku Me Lindi Nena". Më datë 18 Dhjetor 2010, Gezim Kaso publikon videoklipin "Tradita Dhe Besa E Shqiptarit". Më datë 26 Gusht 2011, Gezim Kaso publikon videoklipin "Djale çam". Më datë 16 Shtator 2011, Gezim Kaso publikon videoklipin "Pritem Zane". Më datë 21 Janar 2012, Gezim Kaso publikon videoklipin "Jabanxhi". Videoklipi u prodhua nga Shqipja Master. Më datë 6 Nëntor 20...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Vladimir Seferi

Selim Paja

Engjell Çaçani

Guri Rrokaj

Laver Bariu

Hysni Alushi

Renato Jaho

Alfred Meço

Vaske Curri

Erion Sheri


Tags: Gezim Kaso

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018