A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gezim Nika

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  63
  • Origin:
  • Tropojë 
BIOGRAFIA: Gezim Nika is a popular singer of Northern Albania Traditional music. Gëzim Nika është një këngëtar i famshëm folklorik shqiptar. Në vitin 1998, Gezim Nika publikon albumin "Unë E Dua Shqipërinë". Më datë 30 Prill 2008, Gezim Nika publikon videoklipin "Bien Tupanat". Më datë 7 Janar 2009, Gezim Nika publikon videoklipin "Viktimat E Tivarit". Më datë 6 Maj 2010, Fatmira Breçani & Gezim Nika publikojnë videoklipin "Hajt Bre Nane Mi Qite Ment". Më datë 2 Prill 2013, Gezim Nika publikon videoklipin "Ku M...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Unë E Dua Shqipërinë (1998)

Liridona

O Sa Mirë Që Jam Shqiptar


» Add A Song »

Bien Tupanat
Shoka E Beqarit
Ku Me Ke Tret
Plak U Bafsha Po S'te Mora
O Sa Mirë Që Jam Shqiptar
Viktimat E Tivarit
Kosove Shqiperi
Kenge Per Drinat
Ndoc Mark Dedes
Dy Vajza Të Bukura


Related Artists:

Arif Vladi

Marjust Lumci

Pellumb Vrinca

Gjovalin Prroni

Arben Delaj

Gjin Dona

Xhelal Juka

Lirim Hoxha

Tonin Uldedaj

Prek Mrishaj


Tags: Gezim Nika

Gezim Nika in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018