A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiographyTags: Getinjo, Ghetto, Young Ghetto, Gheto, Geto, Yang Ghetto, Getoar Aliu
  • Social Networks:
  • Official Facebook Profile
  • Official Instagram
  • Official Facebook Profile


Choose star rating
  Rating:  4.8 / Votes cast:  614


Getinjo

Origin: Ferizaj  
Age: 26
Birthday: 13 June 1990
Zodiac sign: Binjaket
Music genres: Hip-Hop

Getinjo is a popular singer and songwriter. Getoar Aliu (GHETTO / Getinjo) lindi në Kosovë, por në vitin 1993, familja e tij emigroi në Gjermani. Atje u rrit në një frymë evropiane dhe përjetoi një jetë ndryshe prej të tjerëve. I dashuruar me muzikën, në vitin 2002 publikoi shkrime dhe poezi të ndryshme në festivale shkollore.

Në vitin 2004, Ghetto kthehet në Kosovë në vendlindjen e tij në Ferizaj dhe aty filloi të inspirohet për jetën dhe veprimtarinë e tij të ardhshme. Filloi të shkruante tekste të ndryshme mbi rrugën, pjesën e jetës që la pas dhe mbi çdo gjë që e rrethonte.

Ka pasuar inçizimi i këngës së parë në vitin 2007 në një studio professionale në Prishtinë, kurse në vitin 2009 u publikua videoklipi i tij i parë për këngën "Goodbye My Love".

Po Ghetto mund të thotë se kënga që i hapi rrugën drejt suksesit ishte kënga e publikuar në vitin 2011 dhe që titullohet "AJO". Kjo këngë ka ndikuar shumë tek fansat shqiptarë, sidomos tek ata qe duan muzikën HIP-HOP.

Në fund të vitit 2011, Ghetto plasoi albumin e tij të parë me titullin "YOUNG GHETTO". Albumi ka 20 këngë me tema të ndryshme. Getinjo dhe i vëllai ishin problematikë por me kohën edhe u përmisuan ata nga problemet pranojnë se edhe kanë përdorur lëndë naarkotike. Por kjo gjë ishte kohë më parë tani jan yje të estradës.

Pas shume videoklipeve me shume sukes, ai vendosi te ndronte emrin YOUNG GHETTO dhe me pas te mbante emrin aktual Getinjo. Gjithashtu Getinjo ka patur plot bashkepunime me producenta te njohur si BINI Record ZZapp&Chris etj.Kenget te tjera qe i hapen rrugen drejt suksesit Getinjos jane gjithashtu KAOS,MOS TA NIN,CHILLIN,GOCA IME ETJ.

"Lavire" u bo nje hit I madh dhe pritet qe se shpejti Getinjo te lansoje kengen me vellain e tij Mozzik.
Kenga e shumpritur e vellezerve Aliu me ne fund u lansua ne daten 4 maj 2016 dhe ajo mban titullin "Tony Montana".

Po ashtu me daten 22 tetor 2016 publikoi kengen "O Moj Pare" qe ne spot kishte dhe vellaun e tij.

» Edit Bio »

Submissions by:  Anhela  Loading...


Kalendari
20/01/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Florent Boshnjaku
Florent Boshnjaku
47 vjeç
Dren (D.O.G)
Dren (D.O.G)
30 vjeç
Isen Selimi
Isen Selimi
28 vjeç

This Week's Poll
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Jashtëzakonisht

  Shumë

Vote