A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  163
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 51
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Gili is a very famous singer of Pop music. Një ndër emrat më të shquar në skenën muzikore i cili vazhdimisht diqka të re krijon edhe pranë opusit tejet të gjërë muzikor që e posedonë, së bashku me mbështetjen e madhe të bashkëshortit të saj, dhe publikut besnik të cilin e fitoi përmes këngëve të paharuara që më shumë se 2 dekada e gjysmë, është ajo këngëtarja me të cilën u rritën shumë gjenerata, shkurt e shqip – Gili. Ylli I estradës sonë i cili me zërin , bukurinë dhe profesionalizmin a...

>> Full biography >>


Ilir Berani

(Her husband)

Facebook

Profile

Official

Webiste

Youtube

Channel

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Ç'kemi (2015)

Si Torta E Marteses (2013)

Fol Për Mua (2010)

20 Vjet Në Diasporë (2008)

Dy Dakika (2007)

Dashnorja (2005)

Me Kast (2004)

Aktore E Perkryer (2002)

Shigjeta E Amorit (2000)

Le Te Puthen (1999)


» Add A Song »

Ditët E Fundit
Vet Ke Than
Allahile Qkemi
Amin
Viza C
Sikur Te Isha Djal
Prape Se Prape
Dashnorja
I Braktisur Kur Te Jesh... (Harram Puthja Ime)
Kurbeti


Related Artists:

Mihrije Braha

Violeta Kukaj Retkoceri

Shyhrete Behluli

Dhurata Ahmetaj

Anita Bitri

Linda Halimi

Mirsa Kerceli

Liliana Kondakçi

Afërdita Dreshaj

Merita Halili


Tags: Gili, Fevzije Berani

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018