A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Gili - Xixellonja


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  25

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1995

1995-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Fol Shqip"

Participating in

Festivali i 34-të në RTSH


Isha ne erresire,kur me erdhe ti,
me ndriçove sikur xixe.

Hej vasha, a besoni ne dashuri
ajo ndriçon vetem nje here
sikur xixe, eheee xix xix.

Ajo nate ishte e gjate
askush s'ishte pran meje,
ti me erdhe si dhurate
ne mes teje e meje.
Dashuria lind si loje
dhe ne mua xixelloj.
xixxxxxx.... xixxxxxxxx ....

Me mesove me kendove
per gjera te rralla
dashuria ate nate ishte si ne perralla.

Ne mengjes me ike ti
pse u fike me le ne vetmi.

Ref:
Xixe xixellonje
naten me ndriçove
diten u largove, ohh sa me lendove
Xixe xixellonje
naten me ndriçove
diten u largove,
pse u fike e me ike ti.


Lyrics submited by Brilante
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018