A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Gjakoman - Malli


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Comments

(0)

16/06/2015

2015-06-16T19:50:57

Refr:Qesht Kjo Jet o Brenga Brenga
sdi as vet Nan une kur do Kthen
jom i Lodhur em ka marr Malli
gurbeti ma Murr Jeten per se Gjalli

Ver:I

Shum keq u Mashtrova rinin Time e Flijova
14 vjeqar Morra rrugen ndiaspor une dola,
Kthimi nga mergmimi N`shtepi rruga qenka shum e gjat,
Me lot ne sy neq do hap afrohem une ma ngat.
Musafir en shtepin time une po bana sod,
Nana ime e mjera mua me pret en sy me lot,
Ma ban Hallall oj nan nuk e di une pse tkam lan
Isha i ri e tash zemra nan po me qan,
Me qan zemra per Gjithqka nan ne ket vend,
Se ne Dhe te huaj beso Shpirti rahat rahat nuk me flen,
Kerkund nuk zo vend i mallkuar qoft ky vend nan,
sdu as Gje tjeter veq qe tpushoj ne Prenin Tan

Refr:Qesht Kjo Jet o Brenga Brenga
sdi as vet Nan une kur do Kthen
jom i Lodhur em ka marr Malli
gurbeti ma Murr Jeten per se Gjalli

Vers:II

Takimi do jet i qet nan se une vi vjet per vjet
Me trup jam en Mergim Kurse zemra en Kosove mu mka mbet.
Jeta shum e rand sidomos pa bab as nan,
Merzit ne qdo hap me Ndjekin rahat mu nuk me lajn,
Kerkoj qetsi Shpirtrore se nga mendja jam hup Fare,
Lexoj Fjalt e mija en ftyren time Shihet MaLLi ashiqare,
Punoj dit e nat me bo Pare si Njeri i Gjall per hunde em kan dal,
MaLLi sblehet as kerkush sta Fal,
shum per mall em kan ra Male,Fusha edhe Kodra me Gjith Gjlebrimin ton me Mungojn Adetet tona,
Ska kerkund si Vendi jem,ska ma mir veq ai qet rren,
edhe en Gurbet Bjen ne Gjum po en Realitet nuk Je ka flen.

Refr:Qesht Kjo Jet o Brenga Brenga
sdi as vet Nan une kur do Kthen
jom i Lodhur em ka marr Malli
gurbeti ma Murr Jeten per se Gjalli

Vers:III

Mka marr Malli nan per Shtepin,
Mka marr Malli nan per Shoqrin,
Mka Marr Malli Nan me dal N`Gjakove
Me pa Njeher Qarshin,
Mka marr Malli shum ma Shum per Motra e Vllaznin,
Mka Marr Malli me dal te shkolla
Gjitha T`mirat i ka Kosova,
Pasi erdha en Mergim une veten e Mallkova,
Se Keshtu e paska jeta,
Cdo kush me Halle T`veta,
po tjetosh ne Dhe te Huaj qikjo qenka ma e Errta,
sod nuk kam gezim nan nuk pom del aspak gaz,
Se prej Mallit Nana ime as dy fjal une sun poi flas,
prej qe kam ardh en Gurbet nan Kurr sjam bo rahat,
Shife ti moj nana ime si jam Thi edhe si jam Plak
Lamtumir oj Nana ime tash po Kthena prap en Mergim,
Mos ki Merak oj nan se do Shihem pa dyshim.

Refr:Qesht Kjo Jet o Brenga Brenga
sdi as vet Nan une kur do Kthen
jom i Lodhur em ka marr Malli
gurbeti ma Murr Jeten per se Gjalli


Lyrics submited by Blerim SahitajKjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018