A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjebraili

Not Yet Rated

  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Zvicër 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Gjebraili is a singer. Hip-hop artisti Liridon Bibaj, i njohur si Gjebraili a.k.a Cartel eshte me origjine nga Istogu, perndryshe nga nji fshatit te quajtur gjyragovc. Ne vitin 1989 emigroj familja e ti per ne mergim ma saktsisht ne Zürich te zvicrres ku jeton deri tani. Hapat e par ne rap filloj ne moshen 13 vjeqare ku filloj te mirret me rap zvicrran, por interesat e ti ishin te inkuadrohet ne rap shqip ku filloj te shkruante tekste ne gjuh shqip. Ne vitin 2003 G...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Nde-Rim

El-One

Jango Tonny

Dashi

Ag-Beatzz

Act

Hysen Kafexhiu

Gjon Tahiri

Timi

Dj Sadi


Tags: Gjebraili, Gjebraili Aka Cartel, Cartel, Liridon Bibaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018