A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • Artists
  • K
  • Kachinari (Gjergj Kaçinari)
Kachinari (Gjergj Kaçinari)

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 23
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Kachinari (Gjergj Kaçinari) is a popular singer and instrumentist of Rock & Pop-Rock music. Zë mjaft i njohur për publikun shqiptar, pasi ka marrë pjesë në shumë festivale të mirënjohura, si Kënga Magjike dhe shumë të tjera. Gjergji njihet gjithashtu si pianist dhe ka marrë pjesë gjithashtu në Festivalin e Këngës në të njëjtin profesion. Ka nisur studimet per piano qe ne moshen 4 vjecare vazhdon studimet ne Liceun Artistik “Jordan Misja”/piano. Ne moshen 12 vjecare nisi vete te mesoi kitarren dhe tani zoteron 4 instrumenta ne menyre ...

>> Full biography >>


Alfred Kaçinari

(His father)

Curlies

(Former member)

Voice Of Albania

(Contestant)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Twitter

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Tiri

Aslaidon Zaimaj

Extrem Brati

Bruno

Gerard Merdani

Elsamed Senaj (Eli-G)

Glenis Dume

Aurel Amzai

Anxhelo Koci

Elis Nova


Tags: Kachinari, Gjergj Kaçinari, Gjergj Kacinari, George Kachinari

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018