A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjergj Leka

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  15
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 55
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Gjergj Leka is a popular singer, songwriter and instrumentist of Pop & Easy Listening music. Ai është një muzikant, këngëtar. kompozitor apo moderator. Ka nje karriere te pasur dhe mbahet mend si ai qe promovoi i pari kengetaren Mira Konçi. Gjergj Leka ka një vajzë, Dorina Leka, e cila mori pjesë në X Factor Italy. Ai është i martuar me Erisela Markon nga Vlora. Çifti ka tërhequr vëmendjen ndaj mediave në gjuhën shqipe për shkak të një diference moshe prej më shumë se 20 vjetësh. Më datë 20 Nëntor 2007, Gjergj Leka publikon videoklipi...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Dorina Leka

(His daughter)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Joe Artid Fejzo

Dashnor Diko

Reshit Boka

Arjan Toci

Hysni Alushi

Ferdinant Bjanku

Nimet Leka

Leonard Bombaj

Thoma Mahilaj

Xhavit Dedej


Tags: Gjergj Leka

Gjergj Leka in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018