A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjergj Leka

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  14
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 55
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Gjergj Leka is a popular singer, songwriter and instrumentist of Pop & Easy Listening music. Ai është një muzikant, këngëtar. kompozitor apo moderator. Ka nje karriere te pasur dhe mbahet mend si ai qe promovoi i pari kengetaren Mira Konçi. Gjergj Leka ka një vajzë, Dorina Leka, e cila mori pjesë në X Factor Italy. Ai është i martuar me Erisela Markon nga Vlora. Çifti ka tërhequr vëmendjen ndaj mediave në gjuhën shqipe për shkak të një diference moshe prej më shumë se 20 vjetësh. Më datë 20 Nëntor 2007, Gjergj Leka publikon videoklipi...

>> Full biography >>


Dorina Leka

(His daughter)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Joe Artid Fejzo

Arjan Toci

Reshit Boka

Dashnor Diko

Leonard Bombaj

Ferdinant Bjanku

Nimet Leka

Xhavit Dedej

Thoma Mahilaj

Bert Ndoci


Tags: Gjergj Leka

Gjergj Leka in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018