A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjeto Luca

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  35
  • Origin:
  • Lezhë 
  • Age:
  • 52
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Gjeto Luca is a popular singer of Modern Traditional music. Stili i Gjeto Luca është shumë unik dhe njerëzit e konsiderojnë atë si përfaqësuesin e tyre kur bëhet fjalë për trashëgiminë dhe traditat e tyre shqiptare. Më datë 3 Nëntor 2013, Ingrit Gjoni publikon videoklipin "Hajde Sonte", në bashkëpunim me Gjeto Luca. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Më datë 20 Tetor 2014, Ingrit Gjoni publikojnë videoklipin "Mbretereshe", në bashkëpunim me Gjeto Luca. Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Ah Dashnia

Gjithcka Te Dhurova


» Add A Song »

300 Vjet
Cun Mula
Babe E Bir
Kush Me Gezoi Jeten
Mori Molla Sherbetli
Vajzat Shqiptare
Kurbeti
Gjaja E Mir Han Vedin
Luje Vallen
Me Vjen Te Plas


Related Artists:

Hajredin Gjeta

Xhemil Saliu

Brahim Qetaj

Ismet Bexheti

Thoma Mahilaj

Nimet Leka

Ardian Trebicka

Ferdinant Bjanku

Xhavit Dedej

Leonard Bombaj


Tags: Gjeto Luca

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018