A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjeto Luca

Tags: Gjeto Luca

Origin: Lezhë      Age: 51   Zodiac sign: Peshqit  
Gjeto Luca is a popular singer of Modern Traditional music. Stili i Gjeto Luca është shumë unik dhe njerëzit e konsiderojnë atë si përfaqësuesin e tyre kur bëhet fjalë për trashëgiminë dhe traditat e tyre shqiptare. Më datë 3 Nëntor 2013, Ingrit Gjoni publikon videoklipin "Hajde Sonte", në bashkëpunim me Gjeto Luca. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Më datë 20 Tetor 2014, Ingrit Gjoni publikojnë videoklipin "Mbretereshe", në bashkëpunim me Gjeto Luca. Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  30

Gjithcka Te Dhurova

Ah Dashnia


» Add A Song »


Cun Mula
300 Vjet
Mori Molla Sherbetli
Me Vjen Te Plas
Hej Cu Gabova
S'po Mund Synin Ta Largoj
Je Si Yll
O Njeri Pa Shpirt
Diten E Diele
Babe E Bir

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018