A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  244
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Gjermani 
  • Age:
  • 28
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Gjira is a very famous singer of Pop & Hip-Hop music. Gjira, është emri artistik i Argjiro Kajtazit, artiste me prejardhje nga Kosova që ka vite që jeton dhe krijon ne Gjermani. Me një përvojë mbi dhjetëvjeçare të kultivuar kryesisht në gjirin familjar, fillimisht me nxitjen dhe përkrahjen e vëllait, Ardianit, dhe motrës Albulena e njohur si Lenaz´beat në kuadër te shtëpisë botuese “Sunny Hill” (në kujtim të Kodrës së diellit, vendi i lindjes së tyre në Prishtinë!), po arrin që përmes këngëve të rea...

>> Full biography >>


Ardi (Ardi Kajtazi)

(Her brother)

Albulena Kajtazi

(Her sister)

Twitter

Account

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Dimi E Patika (2014)


» Add A Song »

Deja Vu
Çka Po Don Me T'knu Zemër
Dite E Re Nafak E Re
Mami S'po Me Len
Psikopat
Sene T´fëlliqta
Fati Ne Fatekeqsi
Muzikë Demonstrata
Leje Pas


Related Artists:

Mirsa Kerceli

Vesa Luma

Rona Nishliu

Linda Halimi

Adelina Emini

Nora Istrefi

Adelina Berisha

Zanfina

Rita Ora

Dhurata Ahmetaj


Tags: Gjira, Argjiro Kajtazi, Gjira Kajtazi

Gjira in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018