A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  21
(1939-2014)  
  • Origin:
  • Zajsë, Mirditë 
BIOGRAFIA: Gjokë Beci is a popular songwriter. Në nderim të figurës së poetit Gjokë Beci janë zhvilluar homazhe ku morën pjesë të aferm, miq, kolegë, njerëz të medias e dashamirës të letërsisë. Gjoke Beci u nda nga jeta në moshën 75-vjeçare, pas një sëmundjeje të rëndë. Ai është i njohur kryesisht si autor i teksteve të këngëve të muzikës së lehtë dhe atyre të muzikes popullore. Nder kenget me te njohura me tekst te Gjok Becit jane: “Rrjedh ne kenge e ligjerime" kenduar nga Vace Zela...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Edlir Begolli

Zef Coba

Alqi Kareco

Zaho Balili

Gent Demaliaj

Mark Kaftalli

Mustafa Krantja

Ramadan Sokoli

Hysni Milloshi

Gazmend Mullahi


Tags: Gjokë Beci

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018