A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjyle Qollaku

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  88
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Austri 
BIOGRAFIA: Gjyle Qollaku is a popular singer of Modern Traditional music. Gjyle Qollaku eshte nje kengetare shqiptare e muzikes popullore, Pop etj. Gjylja ka lindur ne Maqedoni ku dhe e kreu shkollimin e mesem dhe filloren ne qytetin e SHkupit. Per momentin ajo jeton ne Austri. Eshte e martuar dhe ka 1 femije. Në Qershor 2009, Gjyle Qollaku merr pjesë në Polifest 2009 me këngën "Larg Jetes Tende". Më datë 24 Maj 2014, Gjyle Qollaku publikon videoklipin "Përgjithmonë". Videoklipi u prodhua nga Tomato....

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Mos Harro

S'e Besoj


» Add A Song »

Përgjithmonë


Related Artists:

Arjana Leti

Nesa Omaj

Teuta Gashi

Amarda Arkaxhiu

Drita Jetishi - Sahiti

Rita Kastrati

Elmaze Jashari

Ditare Gashi

Peki Paloka

Elma Halili


Tags: Gjyle Qollaku, Gjyle Collaku, Xhyle, Gjyla

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018