A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjyle Qollaku

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  95
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Austri 
BIOGRAFIA: Gjyle Qollaku is a popular singer of Modern Traditional music. Gjyle Qollaku eshte nje kengetare shqiptare e muzikes popullore, Pop etj. Gjylja ka lindur ne Maqedoni ku dhe e kreu shkollimin e mesem dhe filloren ne qytetin e SHkupit. Per momentin ajo jeton ne Austri. Eshte e martuar dhe ka 1 femije. Në vitin 1999, Gjyle Qollaku publikon albumin "Dhimbje Dashurie". Në Qershor 2009, Gjyle Qollaku merr pjesë në Polifest 2009 me këngën "Larg Jetes Tende". Më datë 24 Maj 2014, Gjyle Qollaku publikon vide...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Dhimbje Dashurie (1999)

Mos Harro

S'e Besoj


» Add A Song »

Përgjithmonë


Related Artists:

Vjosa Emini

Amarda Arkaxhiu

Antigona Hoxha

Nesa Omaj

Drita Jetishi - Sahiti

Blerta Sopaj

Kumrie Biba

Zhade Tirona

Elma Halili

Vjollca Buqaj


Tags: Gjyle Qollaku, Gjyle Collaku, Xhyle, Gjyla

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018