A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjyste Vulaj

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  245
  • Origin:
  • Vuksanlekaj (Malësi) 
  • Age:
  • 40
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Gjyste Vulaj is a very famous singer and songwriter of Pop & Modern Traditional music. Është një këngëtare shqiptare të muzikës pop dhe popullore. Gjysta ka publikuar disa albume dhe ka publikuar nje mori videoklipesh. Përveç këndimit, Gjystja shkruan edhe tekste për këngë, merret me dizajn grafik dhe me rregullimin e montazhit të videoklipeve. Prej shumë vitesh është e martuar me Sokol Vulaj. Emri i saj tashmë është bërë i njohur në muzikën shqiptare. Tani ajo është bërë shumë e adhuruar nga të gjithë shqipatrët kudo jetojnë. Zëri...

>> Full biography >>


Valentina Dedvukaj Spaho

(Her sister)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Zoti S'rrehet (2012)

A Behesh Merak (2011)

Je 1-Sh (2010)

Shah Mat (2009)

Vdeksha Per Ty (2007)

Me Ke Borxh (2006)

Me Te Mirat (2005)

Me Hitet (2004)

Me Lejo Te Te Puth Nje Here (2004)

S'jam Per Ty (2004)


» Add A Song »

Vdeksha Per Ty
Sonte Bëjm Nam!
Hera E Pare Qe Dashuroj
Veç Një Herë Me T'puthë Fort
Vaj Vaj
Puthma Syrin
A Po E Keni Hot
Me Lejo Te Te Puth Njehere
Me Ty Pa Ty
Sjam Per Ty


Related Artists:

Ryva Kajtazi

Ganimete Abazi (Ganja)

Alberie Hadergjonaj

Vjollca Haxhiu

Adelina Ismaili

Zaimina Vasjari

Rozana Radi

Fitnete Rexha

Gjira

Mariola Kaçani


Tags: Gjyste Vulaj

Gjyste Vulaj in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018