A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjyste Vulaj

Tags: Gjyste Vulaj

Origin: Vuksanlekaj (Malësi)      Age: 40   Zodiac sign: Gaforrja  
Gjyste Vulaj is a very famous singer and songwriter of Pop, Modern Traditional music. Është një këngëtare shqiptare të muzikës pop dhe popullore. Gjysta ka publikuar disa albume dhe ka publikuar nje mori videoklipesh. Përveç këndimit, Gjystja shkruan edhe tekste për këngë, merret me dizajn grafik dhe me rregullimin e montazhit të videoklipeve. Prej shumë vitesh është e martuar me Sokol Vulaj. Emri i saj tashmë është bërë i njohur në muzikën shqiptare. Tani ajo është bërë shumë e adhuruar nga të gjithë shqipatrët kudo jetojnë. Zëri...

>> Full biography >>


  • Find Gjyste Vulaj on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  228

Zoti S'rrehet (2012)

A Behesh Merak (2011)

Je 1-Sh (2010)

Shah Mat (2009)

Vdeksha Per Ty (2007)

Me Ke Borxh (2006)

Me Te Mirat (2005)

S'jam Per Ty (2004)

Me Hitet (2004)

Me Lejo Te Te Puth Nje Here (2004)


» Add A Song »


Vdeksha Per Ty
Sjam Per Ty
Du Me T'Nxan Jaran
Me Lejo Te Te Puth Njehere
Vaj Vaj
Sonte Bëjm Nam!
Maximum
Veç Një Herë Me T'puthë Fort
Hera E Pare Qe Dashuroj
Me Ke Borxhe


Gjyste Vulaj in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018