A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gold AG

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  4119
  • Origin:
  • Preshevë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 31
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Gold AG is a very famous singer and songwriter of Hip-Hop music. Arian Agushi (Gold AG) ka kaluar 10 vjet të fëmijërisë në Preshevë, pra në vendlindjen e babait, gjyshit, stërgjyshit e tij. Ka jetuar dhe është rritur si çdo fëmijë tjetër shqiptar i asaj ane. Babai i tij vdiq kur i kishte 6 vjet dhe që atëherë e deri tash jeton me nënën e tij, të cilën e ka gjënë më të shtrenjtë në botë. Arian Agushi i njohur si Gold AG karierën e tij e filloi si 13 vjeqar, ai shkollën fillore e ka filluar në Preshevë, ndërsa n...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Twitter

Account

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Në Dukagjin (2017)

Armikut Si Përulet (2015)

Nguce Ananin (2014)

Goldi Ta Kall (2013)

Bonu Vetvetja (2012)

Urime Shqiperi (2012)

Realiteti (2011)

The Goldfather (2011)

Aga In Da Hause (2010)

Amaneti (2009)


» Add A Song »

Urime Ditëlindjen
Vëlla E Motër
Shqiptar 2
Shqiptar
E Mira E Ulqinit
Dashnia E Nanes
Babë
Armikut Si Perulet
Djali I Ushtarit
Mas Miri


Translations (2)


Related Artists:

Getoar Selimi

Elinel

BimBimma

Skivi

Lyrical Son

Ledri Vula

Majk

2Ton

Mc Kresha

Cozman


Tags: Gold Ag, Gold-Ag, Goldag, Golld Ag, Gol Ag, Goldi Ag, Goold Ag, Night Rappers

Gold AG in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018