A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Greta Koçi - Me Fal Nene


Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  76

Comments

(0)

31/12/2008

2008-12-31T00:00:00

Music & Arrangement:

Gramoz Kozeli

Lyrics:

Rozana Radi

Song from the album:

"Mix Vol.1"

Song from the album:

"Do Me Shaj Nena"


PJESA E PARE:

Me thane se je tretur o nene ti,
larg malli te vrete, aaa...
mbyll syte dhe te porta e vjeter
nata kur vjen e vetme me pret
sa larg me ka cuar ky fat nene,
sa vite pa ty, aaa...
ne shpirt me ka mbetur kujtimi
kur te shoh , ne nje fotografi

REFRENI:{X2}

ASNJEHER NUK TE THASH ME FAL,
me fal nen, me fal ti

ME KUJTOHEN SYT PLOT ME MALL,
por nje dit nen do te vi

ZEMREN TIME DUA TA JAP,
se ate ma dhe ti, nen falem per ty,oooo...

PJESA E DYTE:

Do vi sapo te bie nata,
si yll do ndricoj, aaa...
ti prek ato floket e bardha
nga pritja tu zbardhen debore, aa,
sa larg me ka cuar ky fat nen,
sa vite pa ty, aaa...
ne shpirt me ka mbetur kujtimi
kur te shoh , ne nje fotografi

REFRENI:{X4}

ASNJEHER NUK TE THASH ME FAL,
me fal nen, me fal ti

ME KUJTOHEN SYT PLOT ME MALL,
por nje dit nen do te vi

ZEMREN TIME DUA TA JAP,
se ate ma dhe ti, nen falem per ty.


Lyrics submited by Jeta
more...
lyrics.al © 2007 - 2018